Gabor open 2013

Dňa 17.novembra 2013 sa v šport centre Hari uskutočnil už v poradí 8.ročník tenisového turnaja vo dvojhre mužov Gabor open 2013. Turnaja sa zúčastnilo 12 hráčov, ktorí boli rozlosovaní do 4-och základnych skupín, s každej si postup vybojovali dvaja najlepší. Ďalší priebeh turnaja sa hral systémom play off. Celý turnaj sa hral na 1.víťazný set. Minuloročné prvenstvo obhajoval Kasala Rasťo. Najúšpešnejším hráčom v súčte doposial odohraných ročníkov je Vaško Peter, ktorý sa tešil z víťazstva v 5tich ročníkoch. Aktuálny 8.ročník sa zaobišiel bez väčších prekvapení a do súboja o pódium sa dostalo kvarteto Kasala R.,Valach Marek,Vaško P.,Chrenko R. V 1.semifinále sa prekvapenie nečakalo a Kasala hladko zdolal Chrenka, ktorý treba dodať, mal zdravotné problémy. V 2.semifinále sa čakal pikantný súboj a pekný tenis, čo sa síce v hre potvrdilo, no napriek tomu bol výsledok jednoznačný. O 3.miesto podal Chrenko bojovný výkon, no na dobre hrajúceho Valacha to nestačilo. Finále malo veľký náboj. Stretli sa dvaja najvyššie nasadení a na prekvapenie viacerých aktérov turnaja sa skončilo viťazstvom vo výbornej forme hrajúceho Kasalu v pomere 6-3. Tento rok opäť potvrdil stúpajúcu tendenciu kvality turnaja a už teraz sa tešíme na ročník č.9